İletişime Geçin
İzmir
[email protected]
Ph: +905447338254

HALKA Kooperatifi

 

HALKA Projesi ile kadınlar, temizlik sektöründe ortaklaşa çözümler sunmak için sosyal kooperatifçilik ilkeleri ile bir araya geliyor. Genç İşi Kooperatif, atölyeler, eğitim faaliyetleri ve danışmanlık desteği ile HALKA Kooperatifinin yönetsel, mali ve hukuki sürdürülebilirliğini sağlamak için çalışıyor.
AĞUSTOS 2019 – HAZİRAN 2020

 


 

HALKA Projesi, Avrupa Birliği’nin finansal desteği ve Dünya Bankası’nın idaresinde, Impact Hub İstanbul’un uygulayıcılığında, Genç İşi Kooperatif işbirliğinde kadınların iş hayatına katılımının teşvik edildiği program kapsamında İzmir’de yürütülmektedir.

 

HALKA kadınların liderlikleri için kutlandığı ve değişim yaratmak için güçlendirildiği bir dünyaya inanır. Odak noktamız kadınların sosyal bir kooperatifin nasıl kurulacağı ve gelir getirici işleri nasıl sürdürebilecekleri konusunda onları desteklemek ve güçlendirmektir. HALKA, İzmir’de temizlik sektöründe özelleşmiş bir sosyal kooperatif projesidir. Proje kapsamındaki faaliyetler kadın hakları savunuculuğu, toplumsal cinsiyete dayalı şiddet ve ayrımcılık ile mücadele, kadınların kapasitelerini ve liderlik becerilerini geliştirmek ve hayatlarını etkileyen kararlara katılımları için seslerini yükseltmeleri de dahil olmak üzere ekonomik güçlenmeyi teşvik etmek için sosyal kooperatifçilik ilkeleriyle yaratılmıştır. Proje yararlanıcı grubu, İzmir’de ikamet eden 18-45 yaşları arasındaki Türkiyeli ve Geçici Koruma altındaki Suriyeli kadınlardır. Projemiz hedeflediğimiz yararlanıcıları seçme, çevrimiçi eğitim, sosyal kooperatifin kuruluş işlemleri, sektöre yönelik araştırmalar ve ihtiyaç analizi çalışmaları aşamasındadır.

 


 


 

Proje hakkında detaylı bilgilere web sitemizden (www.halkakoop.com) ve sosyal medya hesaplarımızdan erişebilir, öneri, yönlendirme ve geri bildirimlerinizle HALKA’nın etkisinin ve toplumsal faydasının büyümesine katkı sağlayabilirsiniz. HALKA projesine online başvurabilir veya bu oluşumun parçası olabilecek kişilere yaygınlaştırabilirsiniz.
Back

Bu web sitesi çerezleri bilgisayarınızda saklar.

Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası