İletişime Geçin
İzmir
[email protected]
Ph: +905447338254

SADA Kadın Kooperatifi

 

S.S. SADA Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi 29 Mart 2019’dan bu yana tekstil, mutfak ve sayacılık/deri çanta sektörlerinde hizmet veriyor. Genç İşi Kooperatif, atölyeler ve kapasite geliştirme eğitimleri yoluyla SADA Kadın Kooperatifi’nin birçok alanda gelişmesine destek sunuyor.
MAYIS 2019 – HAZİRAN 2020

 


 

Avrupa Birliği ve Japonya Hükümeti tarafından fonlanan, Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women) liderliğinde Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) ve Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği’nin (SGDD) işbirliği ile sürdürülen “Suriyeli Kadın ve Kız Çocuklarının Dayanıklılığının Artırılması Projesi” kapsamında kuruluşu desteklenen S.S. SADA Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, 29 Mart 2019 tarihinden bu yana Gaziantep’te faaliyetlerini sürdürmektedir. SADA Kadın Kooperatifi’nin, proje kapsamında temel yaşam becerileri ve mesleki eğitim kurslarından faydalanan Türkiye Cumhuriyeti, Suriye ve Afganistan vatandaşı toplam 46 ortağı bulunmaktadır.

  

Genç İşi Kooperatif, Haziran 2019’dan bugüne ILO ile işbirliği yaparak, SADA Kadın Kooperatifi’nin yönetsel ve mali sürdürülebilirliğini sağlayabilmesi için, kooperatif ortaklarına ihtiyaç analizleri doğrultusunda kapasite geliştirme eğitimleri sağlamaktadır. Kooperatif ortaklarının, kooperatiflerde yönetişim, iletişim, mali idare, hukuki sorumluluklar ve sürdürülebilirlik gibi konularda bilgi düzeylerinin artırılmasına yönelik, belirli aralıklarla eğitimler ve atölyeler düzenlenmektedir. Bunlara ek olarak Genç İşi Kooperatif, SADA Kadın Kooperatifi ile ilgili yasal konularda kolaylaştırıcılık yapmakta ve öneriler sunmaktadır. SADA Kadın Kooperatifi ortakları, düzenlenen bu eğitimler vesilesiyle, kooperatif ekosistemine ait birçok konuda kendini geliştirmekte ve güçlü birer kooperatifçi olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.
Back

Bu web sitesi çerezleri bilgisayarınızda saklar.

Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası