İletişime Geçin
İzmir
[email protected]
Ph: +905447338254

Kahramanmaraş depremlerinden kooperatifler nasıl etkilendi?

 

Türkiye’nin güney illeri 6 Şubat 2023 Pazartesi günü 9 saat arayla gerçekleşen iki büyük depremle sarsıldı. Depremlerde, 16 Mart 2023 itibariyle, 48.000’den fazla kişi yaşamını yitirdi ve 2,7 milyon kişi afet bölgesini terk etti. Maddi hasarın 100 milyar doları aşacağı öngörülüyor.

Genç İşi Kooperatif, afetin etkilerini veriye dayalı tespit etmek için bölgedeki kooperatiflere yönelik araştırma çalışması başlattı.
Hızlı Değerlendirme Raporu, deprem bölgesindeki kooperatiflerin afetten nasıl etkilendiklerini; kısa, orta ve uzun vadeli ihtiyaçlarını belgelemektedir. Araştırma, 6-15 Mart 2023 tarihleri arasında 38 kooperatifin katıldığı anket ve 8 kuruluş ile yapılan mülakatın sonuçlarını içerir.

Rapor kooperatif ekonomisinin yeniden inşasında gözetilmesi gereken ihtiyaçları ve temel müdahale alanlarını belirtir. Rapor, bölgedeki kooperatif ekonomisinin yeniden inşası için tüm paydaşlara bir işbirliği çağrısı niteliğindedir.

 

Türkçe Rapor için tıklayınız.

 

İngilizce Rapor için tıklayınız.

Open Project
PROJENİZ Mİ VAR?

Birlikte Çalışalım!

Kooperatifçilik aracını kullanarak herkes için eşitlikçi, demokratik ve sürdürülebilir bir ekonomi yaratmak için çalışıyoruz.

Back

Bu web sitesi çerezleri bilgisayarınızda saklar.

Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası